Mikołajki z AKTIV Place Zabaw!

Jak tam Wasze mikołajkowe prezenty 🎁🎅🎁?

Obchodzenie święta 6 grudnia, czyli Mikołajek, wywodzi się z legend o życiu świętego Mikołaja z Miry, który żył prawdopodobnie na przełomie III i IV wieku. Miał być on bogatym kupcem, który hojnie obdarowywał biednych, a zwłaszcza dzieci. Jedna z legend opowiada o tym, jak uratował trzech braci, których ojciec zamierzał sprzedać jako niewolników. Mikołaj w nocy podrzucił do ich domu trzy worki ze złotem, które uratowały rodzinę przed biedą.

Legendy o św. Mikołaju szybko stały się popularne w Europie. W IX wieku święto jego imienin obchodzono już w Konstantynopolu. W Polsce Mikołajki zaczęto obchodzić w średniowieczu. W XV wieku w wielu miastach odbywały się jarmarki mikołajkowe, na których można było kupić prezenty dla dzieci.

W XVII wieku Mikołajki stały się popularne również wśród chłopów. W wielu wsiach w tym dniu odbywały się obrzędy, w których uczestniczyli przebrani za Mikołaja ludzie.

Obecnie Mikołajki są popularnym świętem w wielu krajach świata. W Polsce obchodzone są głównie przez dzieci, które w tym dniu otrzymują prezenty od Mikołaja.

W niektórych krajach, takich jak Niemcy, Holandia czy Belgia, Mikołajki są obchodzone w nocy z 5 na 6 grudnia. W tym dniu dzieci zostawiają buty pod choinką, a w zamian otrzymują prezenty od Mikołaja.

Mikołajki są świętem, które łączy pokolenia. Przywołuje ono wspomnienia z dzieciństwa i skłania do refleksji nad tym, jak ważne jest pomaganie innym.

#AktivPlaceZabaw

Pozostałe artykuły

Aktualności

Stwórzmy razem wizualizację Twojego zestawu!

Czy wiecie, że…W AKTIV możemy zaprojektować Twój wymarzony plac zabaw i stworzyć jego wizualizację 📒🖍✂✒Każdy tego typu projekt podlega indywidualnej wycenie i przygotowywany jest z najwyższą starannością 🫶 Celem omówienia

Zobacz więcej »